
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.1 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 35 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 5.2 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 17 ns |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Propagation Delay | 160 ns |
| High Level Output Current | -5.2 mA |
| Low Level Output Current | 5.2 mA |
| Logic Function | AND, D-Type, Flip-Flop |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
| Polarity | Inverting, Non-Inverting |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1011
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.16244 | $1.62440 |
| 50 | $0.14239 | $7.11950 |
| 100 | $0.12482 | $12.48200 |
| 500 | $0.10943 | $54.71500 |
| 1000 | $0.10003 | $100.03000 |
| 3000 | $0.09521 | $285.63000 |
| 5000 | $0.09063 | $453.15000 |
